Zamknij
newsletter mobitoy.pl
Dopisz się do Newslettera

Przechodzisz na stronę z polskimi produktami
 • eksploruj najciekawsze rodzime brzmienia
Masz pytanie?

Wydarzenia

2017-09-22 19:00
 • Bobby_McFerrin_2018_0.jpg

  Bobby McFerrin

  2018-05-13 16:24
   
   
  Arena Ursynów, Warszawa
  Data: 
  13.05.2018
  Godzina: 
  19:00
   

  13 maja na warszawskiej Arenie Ursynów, wystąpi Bobby McFerrin - legendarny wokalista, nazywany jednym z cudów światowej muzyki.

  Obdarzony czterooktawową skalą głosu McFerrin, jeden z najbardziej znanych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych, zdobywca 10 nagród Grammy, twórca jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku ("Don't Worry, Be Happy") wystąpi podczas wiosennej trasy z wyjątkowym w jego karierze projektem “Circlesongs”. Obok Gwiazdy wystapią: Joey Blake, Dave Worm oraz 12 wokalistów a cappella wybranych specjalnie na tę okazję. W programie utwory nawiązujące do tradycji śpiewu chorałowego i muzyki sakralnej, wariacje na temat world music, afrykańskich zaśpiewów i indyjskich rag po melorecytację.” “Circlesongs” to hołd dla tradycji wspólnego śpiewania. Od początku historii ludzie śpiewali razem w grupach, z radości i żalu, przy zabawie i aby zabić czas. “ – i jak dalej wyjaśnia sam McFerrin „Zawsze czułem, że śpiewanie bez słów sprawia, że jedna piosenka jest tysiącem piosenek, ponieważ ludzie, którzy ją słyszą, mogą przynieść własne historie.”.
  Dla wielu słuchaczy koncerty McFerrina to rzadka sposobność, aby stać się świadkiem, a także uczestnikiem, muzycznego świętowania spontaniczności.

   

  BILETY– 259 PLN / 219 PLN / 159 PLN / 109 PLN

 • Jan_Ptaszyn_Wróblewski_Sextet.jpg

  Jan Ptaszyn Wróblewski Sextet

  2018-04-21 19:00

   

  Sextet w składzie: Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Robert Majewski, Wojciech Niedziela, Sławomir Kurkiewicz, Marcin Jahr

  12on14 Jazz Club, Warszawa

  21.04.2018r godz. 19:00

  Bilety: 100 PLN / 90 PLN

 • Piotr_Wojtasik_Quintet_.jpg

  Piotr Wojtasik Quintet

  2018-04-20 19:00
   
   
  Miejsce: 
  12on14 Jazz Club, Warszawa
  Data: 
  20.04.2018
  Godzina: 
  19:00
   
  Skład: Piotr Wojtasik, Gerard Lebik, Michał Tokaj, Joris Teepe, Eric Allen
   
  BILETY: 70 PLN / 63 PLN
   
 • Tingvall_TRIO.jpg

  Era Jazzu: Tingvall Trio

  2018-04-12 20:00

   

  12 kwietnia w ramach tegorocznej edycji Ery Jazzu, w Centrum Kultury Zamek, w Poznaniu wystąpi Tingvall Trio.

  Sensacją ostatnich lat jest Tingvall Trio, formacja która swoją muzyką i postrzeganiem jazzu znakomicie nawiązała do kultowego E.S.T. trio, amerykańskiego Bad Plus trio oraz znakomitych, fortepianowych wirtuozów, którzy najczęściej skrywają się za popularnym dzisiaj idiomem "scandinavian jazz-piano style". To już nie tylko solowe sukcesy Esbjörna Svenssona, Ethana Iversona, Bugge Wesseltofta, Vijay Iyera, Leszka Możdzera, Iiro Rantali oraz Ketila Bjørnstada, ale klasyka nowoczesnego, współczesnego jazzu pianisty Martina Tingvalla i jego znakomitego trio (kontrabasista Omar Rodriguez Calvo oraz perkusista Jürgen Spiegel).

  Centrum Kultury Zamek, Poznań
  Data: 
  12.04.2018
  Godzina: 
  20:00
  BILETY – 140 pln / 120 pln
 • nicholas.jpg

  Era Jazzu: Nicholas Payton

  2018-04-11 20:00

   

  Nicholas Payton koncertem w Centrum Kultury Zamek, w Poznań, rozpocznie tegoroczną edycję Ery Jazzu.

  Centrum Kultury Zamek, Poznań

  Godzina: 20:00

  Bilety: 140 pln / 120 pln

   

  Nowoorleański trębacz Nicholas Payton to jeden z najważniejszych muzyków dzisiejszego jazzu, który z niezwykłą wirtuozerią kontynuuje tradycję wielkich mistrzów tego instrumentu z południa Stanów Zjednoczonych. Laureat nagrody Grammy, jeden z czołowych światowych trębaczy jazzowych, multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor. Jest powszechnie uważany za jednego z największych artystów naszych czasów, który zdobył szacowne miejsce w historii muzyki Jak przystało na mieszkańca Nowego Orleanu i przyjaciela rodziny Marsalisów darzy głębokim szacunkiem tradycję jazzową. Nowoczesnym jazzem i możliwościami improwizacji jazzowej zainteresował go Wynton Marsalis, z którym koncertował w Nowym Orleanie i do dziś związany jest z jego Lincoln Center Jazz Orchestra. Przez wiele sezonów terminował u Ellisa Marsalisa,który zabierał młodego Nicholasa do wspólnej “szkółki”, jaką serwował swoim synom: Branfordowi, Delfayo’wi i Wyntonowi. Z Ellisem Marsalisem trębacz podjął także studia w New Orleans Center for the Creative Arts oraz na University of New Orleans pod okiem legendarnego Harolda Battiste.

 • Andrzej_Przybielski.jpg

  Tribute to Andrzej Przybielski, NOSPR, Katowice

  2018-04-10 19:30

  10 kwietnia, w NOSPR, w Katowicach zabrzmi materiał z płyty „Tribute to Andrzej Przybielski Volume 1”.

  5 listopada 2016 odbyła się premiera płyty „Tribute to Andrzej Przybielski Volume 1”. Album, dedykowany wybitnemu trębaczowi, powstał z inicjatywy młodego muzyka Macieja Fortuny. Nagrany materiał zawiera zarówno utwory Przybielskiego, jak i kompozycje oparte na jego improwizacjach. Wszystkie zostały zaaranżowane na nonet jazzowy, w którego skład tworzy sześciu znakomitych trębaczy oraz sekcja rytmiczna, współpracująca wcześniej z Przybielskim. Podczas koncertu usłyszymy utwory z płyty (m.in. „Motyw Afro”, „Afro Blues”, „W Arce”) oraz inne kompozycje, w tym temat jazzu tradycyjnego wykonywany niegdyś przez trębacza w stylistyce dixielandowej. W programie znajdzie się również aranżacja Hejnału Bydgoszczy, miasta, z którego pochodził artysta.

  Andrzej Przybielski (1944-2011), legendarny trębacz związany z polską sceną awangardową. Występował i nagrywał m.in. z Tomaszem Stańką, Andrzejem Kurylewiczem, Helmutem Nadolskim, Czesławem Niemenem, braćmi Olesiami. Do końca życia koncertował z Asocjacją, autorskim projektem współtworzonym przez Grzegorza Daronia i Grzegorza Nadolnego.

  Wystąpią: Wojciech Jachna, Tomasz Kudyk, Piotr Schmidt, Maurycy Wójciński, Jakub Kujawa, Grzegorz Nadolny, Grzegorz Daroń

   

 • Krzysztof_Popek_Jazz_Band-1.jpg

  Krzysztof Popek Jazz Band

  2018-04-07 19:00
   
   
   
  12on14 Jazz Club, Warszawa
   
  Data: 07.04.2018
  Godzina: 19:00
  BILETY: 60 PLN / 54 PLN
   
   
 • Górecki_Ahead_0-1.jpg

  Oleś Brothers & Christopher Dell

  2018-04-05 20:00

  Warszawa,  Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

  Oleś Brothers & Christopher Dell promują ich najnowszy album Góreck Ahead. Z tej okazji, 5 kwietnia, wystąpią w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w Warszawie.

  Album GÓRECKI AHEAD jest próbą odczytania spuścizny Henryka Mikołaja Góreckiego w nowy sposób i ukazania jej w odmiennym niż dotychczas świetle. Ta płyta jest jednocześnie dowódem na to jak żywotna i inspirująca jest współcześnie muzyka Góreckiego, zwłaszcza, jeśli jej interpretacji podejmują się artyści, u których biegłość instrumentalna idzie w parze z kreatywnością, wyobraźnią i potrzebą tworzenia autorskiej wypowiedzi artystycznej.

  BILETY– 20 PLN

 • Tomasz_Stańko_Gdańsk.jpg

  Tomasz Stańko New York Quartet, Filharmonia Bałtycka, Gdańsk

  2018-04-05 19:00

  Tomasz Stańko kontynuuje trasę koncertową promującą jego najnowszy album dla ECM Records, “December Avenue”. To album pełen poetyckiej lekkości, ballad przedzielonych ekspresyjnymi groovami - Tomasz Stańko i jego język w najlepszej odsłonie. Materiał z płyty zabrzmi 5 kwietnia, w Filharmonii Bałtyckiej, w Gdańsku.

   

  BILETY – 159 PLN / 129 PLN / 99 PLN

  Quartet: Tomasz Stańko, David Virelles, Reuben Rogers, Gerald Cleaver

 • Górecki_Ahead_0.jpg

  Oleś Brothers & Christopher Dell

  2018-04-04 20:00

  Białystok, Zmiana Klimatu

   

  4 kwietnia, w klubie Zmiana Klimatu, w Białymstoku wystapią Oleś Brothers & Christopher Dell, promujący ich najnowszy album Góreck Ahead. 

  GÓRECKI AHEAD to całkowicie odmienne i nowatorskie ukazanie muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego. Bracia Oleś i ich gość Christopher Dell, przedstawiają kompozytora w zupełnie nowym, jazzowym kontekście, ukazując jego muzykę z zaskakującej perspektywy muzyków improwizujących.

   

  BILETY – 40 PLN / 30 PLN

 • Tomasz_Stańko_Roma.jpg

  Tomasz Stańko New York Quartet, Teatr Roma, Warszawa

  2018-04-03 19:00

  Tomasz Stańko kontynuuje trasę koncertową promującą jego najnowszy album dla ECM Records, “December Avenue”. To album pełen poetyckiej lekkości, ballad przedzielonych ekspresyjnymi groovami - Tomasz Stańko i jego język w najlepszej odsłonie. Materiał z płyty zabrzmi 3 kwietnia, w Teatrze Muzycznym ROMA, w Warszawie.

  Bilety: 199 PLN / 159 PLN / 129 PLN / 99 PLN

  Quartet: Tomasz Stańko, David Virelles, Reuben Rogers, Gerald Cleaver

 • porter.jpg

  Porter & Mazolewski

  2018-03-25 19:00

   

   

  Pszczyna, 25.03.2018r.

  Godzina: 19:00

  John Porter i Wojtek Mazolewski ruszają w wyjątkową trasę z nowym premierowym repertuarem!
  bilety w cenie 65 zł do kupienia w bugsy i on line
  Muzyczne drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka zatytułowanego Chaos Pełen Idei. Wojtek zaprosił Johna do przygotowania wspólnej kompozycji specjalnie na tą płytę. Postanowili, że skomponują go i nagrają wspólnie podczas 3 godzinnej sesji nagraniowej. Tak powstał utwór "Polish Girl”, który okazał się początkiem wspaniałej współpracy obu artystów. Od pierwszej minut sesji nagraniowej okazało się, ze obaj artyści rozmawiają tym samym muzycznym językiem. Kolejne miesiące w trasie, próby i koncerty promujące album Chaos Pełen Idei zaowocowały nowymi pomysłami na utwory. W marcu tego roku John i Wojtek wyruszą na wyjątkowe koncerty z premierowym materiałem, który powstał w ciągu kilku miesięcy intensywnych prób. Nie zabraknie, także nowych interpretacji utworów, które muzycy wykonywali podczas tras z albumem Chaos Pełen Idei.

 • Monika_Borzym_Teart_Syrena.jpg

  Monika Borzym

  2018-03-24 19:00

   

  Monika Borzym Radioheadycznie

  Teatr Syrena, Warszawa

  24.03.2018
  Godzina: 
  19:00
   
  BILETY: 80 PLN / 70 PLN / 60 PLN / 50 PLN

   

   

  Piosenki Johna Greenwooda i Jego kolegów z Zespołu zaaranżowane przez Nikolę Kołodziejczyka - jednego z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia, zdobywcę nagród Fryderyk i trójkowych Mateuszy. W składzie - wyjątkowi muzycy, przyjaciele Moniki, szerokie instrumentarium i... wiele niespodzianek. Koncert odbędzie się 24 marca, w Teatrze Syrena, w Warszawie.

  Monika Borzym - wokalistka określana mianem "polskiego, muzycznego towaru eksportowego" w najlepszym wydaniu. Ma na koncie cztery płyty i współpracę ze śmietanką światowego jazzu. Artystka jest wychowanką słynnej warszawskiej szkoły muzycznej przy ul. Bednarskiej, ale uczyła się i śpiewała także w Stanach Zjednoczonych (Miami, LA). Początkową naukę w klasie fortepianu z czasem zamieniła na edukację wokalną. A dlaczego jazz? „Myślę, że dlatego wybrałam taki gatunek muzyczny, żeby całe życie móc się rozwijać i żeby mnie to nigdy nie znudziło.”

   

   

 • Vijay-Iyer_&_Craig_Taborn.jpg

  Jazz Jantar: Vijay Iyer & Craig Taborn

  2018-03-11 20:00

  Vijay Iyer i Craig Taborn wystąpią wspólnie 11 marca, w klubie Żak, w ramach 21. festiwalu Jazz Jantar. 

  Choć nazwisko tego pierwszego zdaje się figurować na okładkach pism branżowych nieco częściej, zarówno Vijay Iyer jak i Craig Taborn to obecnie czołówka, jeśli chodzi o współczesny fortepian jazzowy. Obaj należą do średniego pokolenia muzyków, mającego przemożny wpływ na to, jak dziś wygląda i brzmi od zawsze uznawana za najważniejszą,  a na pewno jedna z najciekawszych i najbardziej żywotnych na świecie nowojorska scena jazzowa. Są także twórcami otwartymi i kreatywnymi, którzy w naturalny sposób indywidualny język muzyczny budują korzystając z wybranych jakości całego szeregu wpływów i gatunków muzycznych. Nawet jeśli Iyera i Taborna różnią ekspresja i sposób wyrażania siebie poprzez grę, otwartość, inwencja, i emocjonalność są cechami wspólnymi ich muzyki.

   

   

  BILETY: 70 zł I pula / 90 zł II pula – bez zniżek | 60 zł I pula / 80 zł II pula – super zniżka* na Kartę do Kultury | 40 zł I pula / 60 zł II pula – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów | 15 zł I pula / 25 zł II pula – zniżka* na Kartę Dużej Rodziny

   

  UWAGA

  Na koncercie obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania profesjonalnym sprzętem.

 • Maciej_Obara_Quartet_0.jpg

  Maciej Obara Quartet

  2018-03-03 19:00

  Maciej Obara Quartet wystąpi 3 marca w Mediatece, w Tychah.

  Niewiele jest w życiu jazzmana ośmiotysięczników trudniej osiągalnych, a przez to bardziej pożądanych, od albumu nagranego w Rainbow Studio w Oslo, wyprodukowanego przez Manfreda Eichera i wydanego w jego kultowej oficynie ECM. Saksofonista Maciej Obara ma to już za sobą – wspiął się tam jako trzeci Polak, śladami Tomasza Stańki i Marcina Wasilewskiego. Chociaż nie, tak nie można powiedzieć: wystarczy wsłuchać się w ton jego instrumentu, by wiedzieć, że chadza wyłącznie własnymi ścieżkami. Wykształcony w Katowicach, ograny u boku Stańki i elity nowojorskiego jazzu, swój debiut dla ECM – zatytułowany „Unloved” – zagrał z międzynarodowym, polsko-norweskim składem. W Tychach Maciej Obara pojawi się na czele kwartetu złożonego z wybitnych polskich jazzmanów: pianisty Dominika Wani (gra również na płycie), basisty Maxa Muchy i perkusisty Michała Miśkiewicza.

Strony:
 • Dodaj link do:
 • digg.com
 • delicious.com
 • wykop-pl
 • facebook.com
Facebook