Ten rok obfitował w ciekawe publikacje skierowane do rodziców. Jednym z lubianych przez nich wydawnictw jest wydawnictwo Natuli, które posiada bogatą ofertę książeczek dla dzieci oraz książek, to idealny prezent na święta dla rodziców.

Książki o rodzicielstwie i trudnych emocjach

Wydawnictwo Natuli to cechuje się tym, że publikuje książki napisane w duchu rodzicielstwa bliskości. Ta filozofia sprowadza się nie tylko do karmienia piersią, spania z niemowlęciem i noszenia go w chuście, ale służy przede wszystkim budowaniu wyjątkowej więzi z własnymi dziećmi przez towarzyszenie im w ich trudnych emocjach. Aby jednak rodzice mogli pomóc dziecku radzić sobie z gniewem czy frustracją, musza najpierw sami zrozumieć te uczucia. Rodzicom poszukującym odpowiedzi na pytania dotyczące gniewu małych dzieci (i ich własnego) warto podarować książkę Ewy Tyralik-Kulpy “Uwaga! Złość” oraz jedną z najpopularniejszych publikacji tego wydawnictwa: książkę autorstwa siedmiu matek ( m.in. Agnieszki Nuckowskiej i Ewy Krogulskiej) “Jak zrozumieć małe dziecko”. Książki te są stworzone w oparciu o aktualną wiedzę psychologiczną i neurobiologiczną, a także nawiązują do obecnie uznawanej teorii więzi.

Książeczki, które pomogą nie tylko dzieciom

Rodzice mogą skorzystać również na lekturze… książeczek dla dzieci. Jedną z ciekawych propozycji wydawnictwa Natuli jest wzruszająca publikacja Alicji Dyrdy “Ostatni dżem babci”. Przedstawiona w niej historia naprawdę się wydarzyła. Jest to opowieść o chłopcu i jego ukochanej babci, która zawsze przygotowywała mu pyszne naleśniki z dżemem. Pewnego dnia babcia zaczyna spędzać czas tylko w łóżku, a mama chłopca coraz więcej się nią opiekuje. Wnuczek dowiaduje się, że niedługo babcia wyruszy w długa podróż, z której już nigdy nie wróci.

Lektura “Ostatniego dżemu babci” może być pretekstem do rozpoczęcia z dzieckiem trudnej rozmowy na temat przemijania. Książeczka ułatwi rodzicom przeprowadzenie takiej rozmowy, dlatego mimo swojej wzruszającej treści może stać się dla rodziców wartościowym prezentem na święta.