To nie prawda, że tylko facet chce czytać kryminały. Również kobiety chętnie sięgają po tego typu książki, które czyta się z wielką niecierpliwością. Dlaczego? Ponieważ każdy chciałby dowiedzieć się, jakie jest rozwiązanie zagadki. Wystarczy dobry autor, który w odpowiedni sposób dawkuje napięcie i mamy murowany hit książkowy. To właśnie takie propozycje literackie są doskonałym pomysłem, jeżeli ktoś chce znaleźć prezent na Święta dla rodziców (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/najlepsze-prezenty-dla-rodzicow-na-swieta).

“Mów mi Win”

Harlan Coben – autor, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Człowiek, który stworzył wiele niesamowitych powieści. Tym razem bohaterem będzie Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Win to człowiek, który tylko sobie znanymi sposobami, jest w stanie osiągnąć pożądany cel. Teraz główny bohater chce znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego pewien nieznany mu trup, wszedł w posiadanie jego rzeczy. Dokładnie są to rzeczy, które zostały ukradzione z domu w momencie porwania Patricii. Jest to rodzina Wina. Do porwania doszło ponad dwadzieścia lat temu. Kobieta przez długi czas była przetrzymywana w chacie na pustkowiu. Tylko cud sprawił, że uciekła. Teraz, po wielu latach, odnalazły się również zaginione rzeczy. Tylko dlaczego akurat miał je przy sobie ten człowiek? Win będzie starał się to wyjaśnić samodzielnie, bez pomocy FBI.

“Diabeł stróż”


Marek Krajewski znany jest z tego, że stworzył niesamowitą serię powieści o Eberhardzie Mocku. Imię, które idealnie pasuje do czasów historycznych, przeszłych. I tak faktycznie jest. Wrocław, 1943 rok. Dochodzi do zabójstwa urzędnika pocztowego. Kilkanaście dni później ginie jego kochanka. Zamordowani mieli syna – niemego i niepełnosprawnego Rolfa. Ten trafia pod opiekę Mocka. Policjant stara się dobrze zająć chłopcem, jak również wyjaśnić zagadkę podwójnego morderstwa. Aby się to udało, Mock będzie musiał zmierzyć się z wieloma tajemnicami, które jego samego mogą pociągnąć na skraj przepaści.